Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus

PARKO TAKELIAIS

Edukacinė kelionė po Akmenų parką. Pažintis su Akmenų parke augančiais medžiais ir krūmais, retais augalais ir itin retais augalais ir medžiais.   Kelionės metu, nuotraukos pagalba, Jūs nustatysite - identifikuosite augalus, medžius, krūmus ir jų buvimo vietą pažymėsite Parko žemėlapyje. Prieš kelionę sužinosite parko kūrimo istoriją, dendrologinę kolekciją, kraštovaizdžio projektuotojus, parko įkūrėją.

Edukacinė kelionė- pamoka padės ugdyti pastabumą, gebėjimą orientuotis teritorijoje, orientuotis žemėlapyje ir dirbti komandoje. Užsiėmimo metu prisiminsime gero elgesio taisykles gamtoje ir kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamų pasekmių.

Registruokitės ir sužinokite !

Dalyvių skaičius: iki 20.

Edukacinio užsiėmimo trukmė ~ 1 val.

Edukacinio užsiėmimo- teminės programos kaina grupei už 1 val. 6,00 € + bilietas moksleiviui 1,00 €

PASTABA: Užsiėmimas vyksta šiltuoju periodu nuo gegužės 1 d. iki spalio 1 d.. Esant nepalankioms oro sąlygoms, užsiėmimo laikas ir tvarka, suderinus su užsakovu, gali būti keičiama. Užsakymai šiam užsiėmimui priimami iš anksto tel. : +370 440 51125

2018-05-14

MINERALAS JUVELYRIKOJE IR MANO PAPUOŠALAS

Nuo seniausių laikų brangakmeniais žmonės vadino akmenis, kurie žavėdavo neįprasta išvaizda, blizgesiu, spalva, skaidrumu, tvirtumu arba retumu. Brangakmeniai kasami ir apdirbami jau labai seniai. Archeologiniai radiniai rodo, kad jau viduriniajame akmens amžiuje, mezolite, buvo domimasi brangiais akmenimis.

Edukacinio užsiėmimo metu pateiksime esmines žinias apie brangakmenius bei praktinė informacija, kaip identifikuoti juos, kaip prižiūrėti, kaip ir kur panaudoti. Užsiėmime Jūs patys susiversite sau apyrankę iš pusbrangių mineralų. Užsiėmimas vyks Salantų g. 2, Mosėdis, darbo dienomis nuo 10:00 val. iki 16:00 val.

Užsiėmimas skirtas moksleiviams (nuo 5 klases), suaugusiems ir mišrioms grupėms 10-12 dalyvių.

Užsiėmimo trukmė nuo 1 val. iki 1,5 val. (būtina išankstinė registracija)

Kaina užsiėmimo dalyviui: suaugusiam 8 eurai; moksleiviui 5 eurai:

Pasiteiravimui ir išankstinei registracijai kreiptis tel. 8 440 51125.

Užsiėmimo dalyviai muziejaus ekspozicijas (viduje ir parke) apžiūri nemokamai.

2018-04-03

SENIAUSIA KERAMIKOS RŪŠIS –

JUODOJI KERAMIKA

Molis gausiausia naudinga iškasena Lietuvoje. Jis randamas beveik visuose geologinėse sistemose, bet svarbiausi molio ištekliai ir radimvietės yra susidariusiose po paskutinio ledynmečio nuogulose.

Juodosios keramikos technologija pagaminti indai laikomi patys ekologiškiausi, nes jiems pagaminti nenaudojami jokie dažai ar glazūros. Gaminiai juodos spalvos, skamba kaip varpas ir tvirti kaip metalas. Tik nedaugelis meistrų moka paprastą molį paversti juodos spalvos, metalo stiprumo ir gražaus skambesio kūriniais.

Edukacinio užsiėmimo metu vadovė supažindins su juodosios keramikos kilmės istorija, molio paruošimu, naudojamais darbo įrankiais, gamybos technologija, degimo būdais. Jūs patys išmoksite lipdyti ir dekoruoti dirbinį. Užsiėmimas vyks Akmenų muziejuje, adresu Salantų g. 2, Mosėdis. Su Jumis bendraus ir mokys lipdymo meno Renata Jankauskienė, profesionali skulptorė- keramikė.

Užsiėmimas skirtas vaikams, suaugusiems ir mišrioms grupėms - 10-25 dalyviai;

Užsiėmimo trukmė: 2 val.,

Kaina 1 grupei : 84 eurai + suaugusiam įėjimas 3 eurai ir moksleiviui įėjimas 1 euras;

Individualaus užsiėmimo kaina suaugusiam už 2 val., 8 eurai;

Individualaus užsiėmimo kaina moksleiviui už 2 val., 5 eurai;

Informacija teikiama ir išankstinė registracija tel +370 440 76291

Grupė (10-25 dal.) užsisakiusi užsiėmimą ar individualų užsiėmimą muziejaus ekspozicijas (viduje ir parke) apžiūri nemokamai.

2018-03-12

Lietuvos geologijos tarnybos darbuotojų fotografijų paroda

,,Kalnai ir pakrantės"

Paroda veikia nuo 2018 m. vasario 23 d., kviečiame aplankyti.

2018-02-23

Paroda ,,Fondo lobiai"
Nuo gegužės 8 dienos Akmenų muziejuje veikia paroda, paviešinti muziejaus fonduose esami  unikalaus grožio mineralai, fosilijos.
Kviečiame apsilankyti muziejuje. Paroda veiks iki  birželio pirmos dekados pabaigos.

2017-05-08

Šiuo metu, kaip informuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, ežerų ledas vis dar storas ir stiprus, bet jau matyti pirmieji tirpimo požymiai. Tai atšutusios upių įtekėjimo ir ištekėjimo zonos. Ties virš ledo kyšančiomis žolėmis jis yra suplonėjęs, skylėtas ir tokiose vietose itin nesaugus. Dar pavojingesnis ledas mažuose tvenkiniuose, į kuriuos įteka upeliai, nes pastarųjų vanduo yra šiltesnis - apie vieną penkis laipsnius. Todėl tvenkinių ledas tirpsta ne tik iš viršaus, bet ir iš apačios.    ( 2017-03-06)