RESPUBLIKINIO VACLOVO INTO AKMENŲ MUZIEJAUS EDUKACIJOS

  1. Edukacija „Gamta – geriausias psichologas“

Dalyvių amžius: 5-12 klasė, suaugusieji.

Tikslas: Pajausti ir suvokti sensorinių pojūčių reikšmę ir prasmę gamtoje ir kasdienybėje.

Teorinė dalis: Supažindinti su 5 žmogaus pojūčiais – uosle, lytėjimu, kvapu, skoniu, klausa.  Edukacinis užsiėmimas leis pajausti visus mūsų 5 kūno pojūčius. Tai – natūrali multisensorinė patirtis. Šie pojūčiai svarbūs kiekvieno žmogaus vystymuisi. Būdami gamtoje dažnai nesusimąstome, kiek skirtingų juslių ten pabunda. Dažniausiai mėgaujamės visu mus beužliejančiu jutiminiu ansambliu. Tačiau nesąmoningai mūsų smegenys tikisi išgirsti paukščių čiulbėjimą, lapų šlamėjimą, užuosti ežero kvapą, stebėti medžių viršūnes ar krentančius lapus.

Edukacinis užsiėmimas skirtas atverti savo pojūčius, pajusti juos, pasitikėti savo jėgomis ir atrasti vidinę ramybę, susipažįstant su gamta,  jos teikiamomis dovanomis ir panaudojimo būdais.

Edukacijos trukmė – 1,5 val. – 2 val.

  1. Edukacija „Mineralas juvelyrikoje ir mano papuošalas“

Dalyvių amžius: 1-12 klasė, suaugusieji.

Tikslas: Ugdyti gebėjimą valdyti emocijas, savo impulsyvų elgesį, pajausti spalvų kompozicijas bei gebėjimą prisiimti atsakomybę už savo žodžius ir veiksmų poveikį kitiems žmonėms. Neoficialioje aplinkoje bus galimybė veikti savarankiškai, skatinamos ir palaikomos iniciatyvos, bandymai, ieškojimai.

Teorinė dalis: supažindinti dalyvius su mineralų savybėmis – retumu, skaidrumu, kietumu, tvirtumu, neįprasta išvaizda, blizgesiu, spalva, vaizdžiai supažindinti su falsifikuotais mineralais ir tikrais, kaip jie atrodo natūralioje uolienoje. Supažindinti su muziejuje saugomais ir eksponuojamais mineralais. Apžvelgti mineralų kaip kristalinių uolienų kilmę, supažindinti su netradiciniu mineralų panaudojimu.

Kūrybiškumas paskatins mokinius kurti, pritaikyti turimas ir gautas žinias, veikti lanksčiai ir savarankiškai, kurie lems naują sprendimą orientuotą į rezultatą. Vienetinių papuošalų/apyrankių kūrimas lavina vaizduotę, gerina smulkiosios motorikos įgūdžius, bet kartu suteikia galimybę savo rankomis sukurti nuostabų kūrinį. Tik originalus rankų darbo papuošalas padės išsiskirti iš kitų.

Edukacijos trukmė: 1,5 val.

  1. Edukacija „Akmenų karalystė“

Dalyvių amžius: 5-12 klasė.

Tikslas: Supažindinti su Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus istorija, apžvelgti turimą paleontologijos, dendrologinę kolekciją, ugdysime gamtamokslinį raštingumą.

Edukacija skirta lavinti orientavimosi gebėjimus, pažinti kraštą per istoriją ir kuo tai svarbu XXI amžiuje.

Edukacijos trukmė: 1,5 val.

  1. Edukacija „Fosilijų gamyba“

Dalyvių amžius: 1-8 klasė.

Tikslas: Supažindinti su fosilija, jos susidarymo būdu, reikšme bei pažvelgti, kaip susidaro fosilija.

Edukacija skirta lavinti smulkiąją motoriką, rankų ir pirštų raumenis, taktilinius pojūčius, rankų-akių koordinaciją, kūrybiškumą, vaizduotę, paleontologijos pradmenis.

  1. Edukacija „Augantys kristalai“

Dalyvių amžius: 5-12 klasė.

Tikslas: Supažindinti su kristalų kilme, forma, parodyti kristalų susidarymo būdą.

Edukacija skirta lavinti smulkiąją motoriką, rankų ir pirštų raumenis, taktilinius pojūčius, rankų-akių koordinaciją, kūrybiškumą, vaizduotę.

 

 Trumpai apie mus


Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas – tai unikalus muziejus, įkurtas Skuodo rajono Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Muziejuje – nemaža uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas Lietuvos vietas ledynmečiu, kolekcija, Lietuvos iškasenų, mineralų (brangakmenių, pusbrangių akmenų) kolekcijos.


Rekvizitai

Salantų g. 2, Mosėdis, LT-98271, Skuodo r.,

Tel./  +370 440 76291; faks. +370 440 76352;

El.p. administratore@akmenumuziejus.lt

Įstaigos registracijos kodas: 188203528
Naujienlaiškio prenumerata


Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus naujienas, renginius.© 2022 m. Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus. Visos teisės saugomos.

Translate »
Pakeisti teksto dydį