Menu Close

Edukacijos

Edukacijas galima užsisakyti iš anksto suderinus tel. 8-440 762 91 arba el. p. administratore@akmenumuziejus.lt, bei per https://kulturospasas.emokykla.lt/

 

Edukacija mažiausiems lankytojams „LAVA RIEDULYTĖ AKMENŲ KARALYSTĖJE“

Tinkama mažiausiems vaikams, iki 2 klasės (imtinai), grupelėms apie 20 asm.

Trukmė apie 1,5 val. Kaina – 5 Eur.

Edukacijos tikslas – įdomiai, su žaidybiniais elementais vaikus supažindinti su etnokultūros paveldo sąraše esančio vandens malūno verte, veiklos pobūdžiu bei jame įsikūrusiu akmenų muziejumi.

Legenda byloja, kad malūnuose gyvena ne tik velniukai, bet ir pelytės, tad edukacinio užsiėmimo edukatorė pavirs pelyte ir pakvies vaikus kartu pažinti 230 metų senumo vandens malūną ir jame įsikūrusią akmenų karalystę. Pelytė su įvairiais palyginimais, žaidimais, legendomis pristatys muziejų. Kartu apšviesime eksponatus UV lempa ir lazeriuku, taip pat liesime, uostysime įvairias uolienas, skaitysime žemėlapį ir ieškosime lobių didžiulėje muziejaus lauko ekspozicijos teritorijoje. Todėl bus veiklos ir mėgstantiems klausytis, ir matyti, ir paliesti, ir aktyviai pažinti pasaulį. Edukacija padės ugdyti vaikų socialinę, pažinimo bei kūrybingumo kompetencijas, ugdys bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, įvairiose terpėse.

 

Edukacija mokiniams nuo 1 iki 6 kl. „MINERALAS JUVELYRIKOJE IR MANO PAPUOŠALAS“

Tinkama mokiniams nuo 1 iki 6 klasės, grupelėms nuo 10 iki 30 asm.

Trukmė iki 1,5 val. Kaina mokiniams – 5 Eur.

Kviečiame į išskirtinę edukaciją, kurios tikslas – supažindinti dalyvius su mineralų įvairove, savybėmis – retumu, skaidrumu, kietumu, tvirtumu, neįprasta išvaizda, blizgesiu, spalva, vaizdžiai supažindinti su falsifikuotais mineralais ir tikrais, kaip jie atrodo natūralioje uolienoje. Edukacijos metu ne tik supažindinsime su muziejuje saugomais ir eksponuojamais mineralais, bet ir apžvelgsime mineralų kaip kristalinių uolienų kilmę, supažindinsime su netradiciniu mineralų panaudojimu, praktine informacija, kaip juos identifikuoti, kaip prižiūrėti, kaip ir kur galima panaudoti. Geresniam mineralų pažinimui naudosime UV lempas ir lazerinius prožektorius. (Teorinė dalis 25-30 min.). Antra edukacijos dalis yra kūrybinė, kurios metu dalyviai turės pasigaminti sau papuošalą – apyrankę iš natūralių mineralų, paruoštų pusgaminių vėrimui. Kūrybiškumas skatina mokinius kurti, pritaikyti turimas ir gautas žinias pirmos edukacijos dalies metu, skatina veikti lanksčiai ir savarankiškai. Vienetinių papuošalų – apyrankių kūrimas lavina vaizduotę, gerina smulkiosios motorikos įgūdžius, bet kartu suteikia galimybę savo rankomis sukurti kai ką nuostabaus. Tik originalus rankų darbo papuošalas padės išsiskirti iš kitų, arba su draugu sukūrus vienodas apyrankes, bus galima pažymėti draugystės faktą. Užsiėmime suteikiamos visos darbui reikalingos medžiagos bei priemonės. Dalyviui tereikia ,,atsinešti” truputį kantrybės, lašelį kruopštumo ir spalvingos kūrybinės nuotaikos. Pasidarytas papuošalas lieka užsiėmimo dalyviui.

 

Edukacija vyresniems mokiniams ir suaugusiems „GYVYBĖS MEDIS“

Tinkama mokiniams nuo 9 iki 12 klasės ir suaugusiems, grupelėms apie 15 asm.

Trukmė apie 1,5 val. Kaina mokiniams – 5 Eur, suaugusiems 8 Eur.

Edukacijos tikslas – supažindinti su gyvybės medžio samprata pasaulio tautų legendose, mituose, pamatyti įvairius jo simbolius mus supančioje aplinkoje bei pasigaminti unikalų suvenyrą.

Pasaulio medis neatsiejama mitų dalis daugumoje pasaulio tautų. Gana dažnai aptinkami ir pasaulio medžio variantai: gyvybės, pažinimo, vaisingumo, šamanų medis. Tai mitinis motyvas, kuris bendras giminingoms indoeuropiečių tautoms, o dažnai ir ne tik joms. Gyvybės medis atspindi pasaulio sampratą, nes kol jo nebuvo, buvo tik chaosas, o išaugęs medis stabilizuoja chaosą ir įsivyrauja tvarka. Medis įkūnija stabilumą, tai lyg atramos taškas. Todėl norime kartu tą gyvybės medį ir pasidaryti panaudojant įvairius mineralus, kurie kiekvienas turi savo prasmę ir galią. Edukacijos pradžioje pasidalinsime legendomis apie gyvybės medžio elementų reikšmę ir vaizdinėmis priemonėmis, apžvelgsime mineralų kaip kristalinių uolienų kilmę, susipažinsime su netradiciniu mineralų panaudojimu, praktinė informacija, kaip identifikuoti juos, kaip ir kur panaudoti. (Teorinė dalis 25-30 min. ) Iš natūralių mineralų, akmeninio pagrindo, vielučių, gaminsime sau suvenyrą – gyvybės medį. Pasidarytas gyvybės medis lieka užsiėmimo dalyviui. Užsiėmime suteikiamos visos darbui reikalingos medžiagos ir priemonės. Dalyviui tereikia ,,atsinešti” truputį kantrybės, lašelį kruopštumo ir spalvingos kūrybinės nuotaikos. (Praktinė dalis 40 min.)

Per edukaciją siekiamą praplėsti vaikų žinias ir kultūrinį pažinimą, tuo pačiu ugdyti socialinę, pažinimo bei kūrybingumo kompetencijas, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius bei gebėjimus savo patirtį pritaikyti kūrybiškai planuojant laisvalaikį.

 

Edukacija mokiniams nuo 5 kl. ir suaugusiems „MINERALŲ MAGIJA“

Tinkama mokiniams nuo 5 iki 12 klasės ir suaugusiems, grupelėms nuo 10 iki 30 asm.

Trukmė iki 1,5 val. Kaina mokiniams – 5 Eur, suaugusiems 8 Eur.

Edukacijos tikslas – supažindinti su mineralų įvairove, jų savybėmis – retumais, skaidrumu, kietumu, tvirtumu, neįprasta išvaizda, spalva, esančiais muziejuje eksponuojamais mineralais.

Nuo seniausių laikų akmenys žavėdavo Žmogų neįprasta išvaizda, blizgesiu, spalva, skaidrumu, tvirtumu ir retumu. Šalia estetinio poveikio atnešdavo ir naudos, tarnaudavo komerciniams poreikiams bei tikslams. Apie akmenis jau seniai sklinda legendos – neva jie viską prisimena ir viską žino, turi magiškų ir gydomųjų galių. Akmenų įvairovė didelė – kalnų masyvai, lauko rieduliai, prabangiuose papuošaluose blykčiojantys deimantai, karūnose spindintys rubinai, safyrai, smaragdai… Vienus akmenys pakeri savo grožiu ir didybe, kitus – savo ramybe ir tyla. Žmogaus ir mineralų draugystė amžina.

Užsiėmimo pirmoje dalyje apžvelgiame mineralų kaip kristalinių uolienų kilmę, jų savybes ir galimą poveikį kūnui bei dvasiai, susipažinsime su netradiciniu mineralų panaudojimu, praktine informacija, kaip juos identifikuoti, kaip prižiūrėti, kaip ir kur panaudoti. (Teorinė dalis 25-30 min.). Antroje dalyje iš natūralių mineralų, paruoštų pusgaminių vėrimui, gaminsime sau papuošalą – apyrankę. Šio papuošalo vėrimas padeda lavinti orientaciją į tikslą, susikaupimą bei apraminti emocijas ir mintis. Kūrybiška veikla paskatina mokinius veikti lanksčiai ir savarankiškai, gerina smulkiosios motorikos įgūdžius. Savarankiškas ir tuo pačiu kolektyvinis darbas padeda veikti iniciatyviai, ugdant vidinę išraišką per „meną”. Pasidarytas papuošalas lieka užsiėmimo dalyviui. Užsiėmime suteikiamos visos darbui reikalingos medžiagos bei priemonės. Ką reikia dalyviui „atsinešti“ į užsiėmimą? Viso labo tik truputį kantrybės, lašelį kruopštumo ir spalvingos kūrybinės nuotaikos. (Praktinė dalis 30 min.)

 

Skip to content