Menu Close

Apie mus

Vienas iš unikaliausių Europoje Vaclovo Into akmenų muziejus įsteigtas 1979 m. Jo įkūrėjas – gydytojas Vaclovas Intas, kuris nuo 1957 m. pradėjo rinkti akmenis iš aplinkinių laukų ir gabeti juos į savo sodybą, vėliau ir į kitas miestelio vietas. Muziejaus parkas pradėtas kurti 1972 m. abipus Bartuvos upės krantų vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Čia sukaupta apie 150 tūkst. akmenų kolekcija iš Baltijos jūros regiono – uolienos, rieduliai, per ledynmečius atkeliavę į Lietuvą. Akmenys čia suguldyti tokia tvarka, iš kur jie atkeliavę: iš Rytų, Vidurio ir Vakarų Suomijos, Suomių įlankos dugno, Alandų salyno, Botnijos įlankos dugno, Pietų, Vidurio ir Šiaurės Švedijos teritorijų. Didžiausias akmuo sveria 55 tonas, mažiausias – vos kelis gramus. Muziejaus lauko ekspozicijoje didingų riedulių įvairiaspalvius raštus paryškina žaluma – reti, nematyti medžiai, krūmai, gėlės. 2000 – aisiais metais muziejaus dendrologinė kolekcija paskelbta valstybės saugomu gamtos objektu. Akmenų parko vakarinėje pusėje yra 200 m ilgio apžvalgos tiltas ir apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vaizdas į parką, į ezoterinę zoną, kurioje yra saulės labirintas, pentagrama ir akmeninis lopšys. Vaikščiodami parke rasite daug vietų poilsiui, piknikams, vaikų žaidimo aikštelę, skulptūrų kuršiams skverą ir kitų mažosios architektūros elementų.

Vidaus ekspozicija yra įrengta prieš daugiau nei 230 metų pastatytame vandens malūne, kuriame dabar eksponuojamos įvairios uolienos, gyvūnų ir augalų fosilijos, naudingosios iškasenos, spalvomis turtinga smėlio kolekcija, mineralai, žmogaus kūne susiformavę akmenys. Šiandien muziejus turi mokslinę, geologinę, pažintinę, mokomąją, gamtosauginę, etninę, kultūrinę, turistinę, rekreacinę prasmę. Vaclovo Into akmenų muziejuje galite: apžiūrėti muziejų savarankiškai įsigiję bilietą kasoje; užsisakyti ekskursiją su gidu po muziejaus vidaus ir lauko ekspozicijas; įsigyti įvairių suvenyrų; stebėti vis besikeičiančias parodas muziejaus erdvėse arba pasikviesti mus pristatyti parodą jūsų įstaigoje; ištisus metus dalyvauti įvairaus pobūdžio renginiuose; dalyvauti įvairiose edukacijose; vykdyti fotosesijas; išsinuomoti muziejaus salę ar lauko teritoriją savo renginiams ir kt.

Vaclovo Into akmenų muziejus unikalus tuo, kad neturi griežtų ribų, jis tapo neatsiejama Mosėdžio miestelio dalimi. Galima sakyti, jog visas Mosėdžio miestelis – yra akmenų muziejus, turintis savitą stilių ir veidą, kurį jam suteikė atkaklaus žemaičio, gydytojo, muziejaus įkūrėjo Vaclovo Into sukurtas grožis.

Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas laukia Jūsų, besidominčių mūsų krašto gamtos, istorijos ir kultūros paveldu, norinčių praplėsti savo akiratį, atsikvėpti nuo kasdienių darbų, rūpesčių.

Jei pageidaujate išsamesnės informacijos ir norite geriau pažinti mūsų muziejų bei parką, paskambinkite ar parašykite iš anksto, ir mes Jums būtinai padėsime.

 

Prekių ženklas ,,Vaclovo Into akmenų muziejaus logotipas”

Prekių ženklo registracijos liudijimas Nr.63641

Išdavimo data 2011 11 02  Vilnius

ŽENKLO APRAŠAS

Skydas padalytas į tris dalis – raudona pusė kairėje,

juoda pusė dešinėje ir mėlyna apačioje, stilizuotos vandens

bangos imitacija. Skydo centre meška, nešanti ant nugaros

akmenį, o letenoje laikanti lazdą su apsivijusia gyvate.

Skydo apačioje, mėlynoje dalyje – žuvis.

Skydo viršuje – du stilizuoti paukščiai (povai), sidabro spalvos, o centre – stilizuota vandens lelija.

 

Skip to content