Menu Close

Triskiautis migdolas

PAVADINIMAS

Triskiautis migdolas
Prunus triloba

PAPLITIMAS

Paplitęs Kinijoje.

BIOLOGIJA IR EKOLOGIJA

Dažniausiai auginamas kaip tai nedidelis, labai dekoratyvus, kelių metrų aukščio medelis, t.y auginamas įskiepyje, tačiau jei natūraliai auga, gali būti ir krūmas.

Dažniausiai auginami migdolai su švelniai rožinės spalvos gausiais žiedais, primenančiais sakurų žiedus, jie pradeda skleistis dažniausiai balandžio pabaigoje.

Beveik kartu su žiedais skleidžiasi ir lapai, kurie panašūs į vyšnių ar trešnių, tik jų krašteliai kiek labiau dantyti ir dažnai turi triskiautę viršūnę – nuo to ir kilęs rūšies pavadinimas. Lapai padengti plaukeliais, jų viršutinė pusė žalia, apatinė kiek šviesesnė. Rudenį lapai paprastai įgauna ryškiai geltoną ar oranžinę spalvą. Sodinimui reikėtų rinktis saulėtą ir apsaugotą nuo vėjų.

Tinkamiausia migdolui dirva – migdolai, kaip ir visi kaulavaisiai nemėgsta rūgščios dirvos. Geriausiai tinka derlinga, drėgna ir puri dirva, nors šiaip migdolai žemei nėra reiklūs, bet ji turi būti kalkinga.

ĮDOMYBĖS

Auga tik tie migdolai, kurie pas mus nesubrandina vaisių arba subrandina nevalgomus, netgi šiek tiek nuodingus vaisius, taigi auginamas tiesiog kaip labai dekoratyvus, pavasarį gražiai bei palyginus anksti žydintis medelis arba krūmas.

Skip to content