Vaclovo Into akmenų muziejaus vidaus ekspozicija yra įsikūrusi restauruotame vandens malūno pastate, kuris buvo pastatytas 1792 m., restauruotas 1978 m. pagal architekto Vaidoto Guogio projektą, pritaikant malūną Vaclovo Into muziejaus patalpoms, II a. administracinėms patalpoms, įrengiant vakarinėje pusėje 3 tūrinius stoglangius, pietinėje pusėje apžvalgos terasą, sumažinant pakrovimo angą, restauruojant technologinę įrangą.
Kultūros vertybių registre vandens malūnas įregistruotas 2005-04-18 išskiriant šias architektūrines ir inžinerines vertingąsias savybes: aukštis – 1 a. su mansarda ir pusrūsiu; kompaktinio tūrio, stačiakampio plano su pakrovimo anga R fasade; stogo forma – pusiau valminė; danga – čerpių tipas (pirminė danga buvo mediniai gontai); kapitalinių sienų tinklas; sienų angos, nišos – stačiakampės langų, durų angos; fasadų architektūros tūrinės detalės – pakrovimo anga R fasade (tvarkant pastatą XX a. 8 deš. sumažinta; kontraforsai V fasade; fasado frontonų apkalimas lentomis; konstrukcijos – betono pamatas; stambių akmenų mūro sienos su smulkių akmenų užpildu; medinės perdangos ir jų tipas; medinės santvarinės laikančios konstrukcijos; technologinė įranga – virenės patalpa su kaminu; vandens ratas su dėže; girnos; statvolis su krumpliaračiais ir verpste; stalių ir kitų medžiagų gaminiai – lauko ir vidaus medinių durų tipas; durų vyriai, rankenos ir jų tipas;
Faktai apie įvykius – paskutinis malūnininkas Alfonsas Brasas malė 1951-1973 metų laikotarpyje. Po 1978 m. statybinės įmonės ,,Klaipėdos restauratoriaus” atliktų tvarkymo darbų, buvusiame malūne 1979 m. įsikūrė Vaclovo Into vardo akmenų muziejus. Muziejaus įkūrimo datą žymi ant stogo pritvirtinta vėjarodė su data ,,1979″.
Muziejaus kamerinė ekspozicija išdėstyta 3 salėse:
- magminių ir metamorfinių uolienų salė,
- naudingų ir paleontologinių iškasenų salė,
- mineralų salė.
1-oje salėje galima sužinoti informaciją apie:
- Muziejaus įkūrėją Vaclovą Intą;
- Muziejaus mokslinį vadovą dr. Algirdą Gaigalą;
- Ledyno veiklą: kaip ledynas atnešė riedulius, kaip ir iš kur pradeda judėti ledas, kaip judantis ledas neša riedulius, kaip kaupiasi atnešti rieduliai ledynui tirpstant. Kokią Europos dalį buvo užklojęs ledynas, didžiausio apledėjimo Europoje ribos, iš kur ledynai atnešė riedulius. Vietos, iš kurių buvo atgabenti ypatingi, vadinami ,,vedantieji“ rieduliai, žemėlapis. Suomijos ir Karelijos, Alandų salų, Švedijos, Baltijos jūros, Suomijos ir Botnijos įlankų, Rusijos ir Kolos pusiasalio rieduliai.
- Koks yra besikeičiantis Žemės veidas: dėl ko ir kaip juda kontinentinės plokštės, kokios kontinentinės plokštės sudaro dabartinį Žemės paviršių.
- Kokie yra pagrindiniai geologiniai procesai arba kaip susidarė uolienos: magminės kietos intruzinės (įsiskverbusios, gelminės) uolienos, magminių intruzinių kūnų formos, granitų ir dioritų įvairovė, kiek laiko aušta magma, gelminių uolienų įvairovė, vulkano sandara, magminės skystos išsiliejusios (vulkaninės, efuzinės) uolienos, kaip išsilieja magma, vulkaninių uolienų įvairovė. Metamorfinės uolienos, kaip keičiasi uolienos dėl didėjančios temperatūros ir slėgio, kaip ir kur susidaro metamorfinės uolienos.
2-oje salėje parodomi:
- Suakmenėję gyvūnai ir augalai: Žemės evoliucija ir gyvų organizmų atsiradimas, stromatolitai, ortocerai, amonitai, koralai, kirmėlių šliaužiojimo pėdsakai, kriauklainiai, gastropodą, žuvų liekanos, belemnitai, dendritai, suakmenėjęs medis, mamuto iltis, kriauklės, kaip galėjo atrodyti Mosėdžio apylinkės Juros laikotarpiu, stratigrafinė laiko skalė.
- Pristatomos naudingosios iškasenos ir jų panaudojimas“: skystos naudingos iškasenos, kietos naudingos iškasenos (rūdos) magnetitas, hematitas, šlakas…, žmogaus organizme susidariusias akmenimis( tulžies,šlapimo pūslės ir inkstų akmenys).
- Parodomas uolienų irimas, virtimas nuosėdomis ir pernešimas, nuosėdų kaupimasis jūros baseine, smiltainiai, konglomeratai, gipsas ir anhidritas, titnagai, aleurolitas, aiškinamasi, kas jaunesnis? Čia pateikiamos stiklinės kolbos su paplūdimio ir karjerų smėliais, žvyru, smėliu ir moliu.
3-ioje salėje pristatomos:
- Dovanotos vertingos ir unikalios mineralų kolekcijos“: E.Preikšo, D. Jurkevičiaus, A.Ulskio kolekcijos, iš įvairių Žemės vietų, Indijos, Kalnų Altajaus, Turkmėnijos, A.Ilgevičienės , A.Bitino , V.Into kolekcijos, dr. G. Motuzos mineralų kolekcija, V.Ušacko pegmatitų kolekcija ir kt.
- Ant sienų eksponuojamos kintamos nuotraukų, paveikslų parodos.