Menu Close

Apžvalginė ekskursija

Daugelis iš jūsų sutiks, jog puikus būdas pažinti pasaukį ir įdomiai praleisti laiką, gali būti apsilankymas muziejuje. O dar geriau, jei tai tampa nediduke kelione  su įdomiais pokalbiais ir nuostabia gamta.
Todėl kviečiame atvykti į apžvalgines ekskursijas su gidu Vaclovo Into akmenų muziejuje!
Parodysime, kokie eksponatai įspūdingiausi, kuo ypatingi augalai parke ir papasakosime, kaip ir kodėl reikėjo pargabenti tokius riedulius į miestelio centrą ir supažindinsime su žmogaus legendos Vaclovo Into darbais.

Vidaus ekspozicija sudaryta iš 3 salių: 

 • magminių ir metamorfinių uolienų salė,
 • naudingų ir paleontologinių iškasenų salė,
 • mineralų salė.

Muziejaus lauko ekspozicija suformuota taip, kad čia atsidūręs pasijunti lyg būtum Švedijos šiaurėje ar pietinėje Suomijos dalyje – riedulių grupes jungia jotninio smiltainio plokščių takas. Šie smiltainiai susidarė Skandinavijoje prieš 0,6 milijardo metų iš biraus smėlio.
Riedulių įvairiaspalvius raštus dar labiau paryškina parko žaluma ir žydintys augalai. Muziejaus dendrologinė kolekcija paskelbta valstybės saugomu objektu. Bartuvos saloje išdėstyti pagonybės laikus menantys dubenėtieji akmenys – aukurai.

Lauko ekspozicijoje randasi šios petrografinės genetinės riedulių grupės, kurios buvo surastos Lietuvoje:

 1. Pietryčių Suomijos uolienų rieduliai;
 2. Hoglando salų uolienų rieduliai;
 3. Vidurio Suomijos pietinės dalies uolienų rieduliai;
 4. Pietvakarių Suomijos uolienų rieduliai;
 5. Alandų salų uolienų rieduliai;
 6. Baltijos jūros dugno uolienų rieduliai;
 7. Botnijos įlankos dugno uolienų rieduliai;
 8. Šiaurės Švedijos uolienų rieduliai;
 9. Vidurio Švedijos uolienų rieduliai;
 10.  Pietų Švedijos uolienų rieduliai;
Įėjimo mokestis  į muziejų yra 4 Eur, o turint studento/ senjoro/ moksleivio statusą – 2 Eur. Prieš šios sumos prisideda gido paslaugos kaina, kuri priklauso nuo ekskursijos dalyvių skaičiaus – norint privataus pasakojimo arba esant grupei iki 25 asmenų – ekskursijos kaina 25 eurai, o esant didesnei grupei – po 1 eurą asmeniui prie įėjimo mokesčio. 
 
Ekskursijoje su gidu užtrunka apie 1,5 val., bet neabejojame, kad išvyksite kupini įspūdžių, nes beveik kiekvienos ekskursijos pabaigoje nuskamba panašus atsiliepimas„…buvau čia kažkada su šeima, bet su gidu sužinojau daug daugiau“ arba „lankydamasi vienas nežinai, į ką atkreipti dėmesį, ir kokie įdomiausi muziejaus kūrimosi faktai, eini tiesiog per parką ir tiek“.
 

Juridiniai asmenys, kuriems už Vaclovo Into akmenų muziejaus suteiktas paslaugas (įsigytus lankytojų bilietus, edukacines programas, ekskursijas ir kt.)  reikalinga sąskaita faktūra, turi atvykę pateikti rekvizitus kasoje dirbančiam darbuotojui.

Vaclovo Into akmenų muziejaus ekskursijas galima užsisakyti iš anksto užsiregistravus tel.: +37044076291 arba el. p. administratore@akmenumuziejus.lt

 

Skip to content