Menu Close

Paroda “Nacionaliniai akmenys”

Nacionaliniai akmenys yra tokie mineralai ir uolienos, kurie tam tikroje valstybėje ar jos dalyje, administraciniame vienete, yra laikomi išskirtiniais, ypatingais. Nacionaliniai akmenys gali būti patvirtinti vyriausybių, parlamentų, išrinkti įvairių draugijų.

Lietuvos nacionalinis akmuo – titnagas, minimalia balsų persvara nurungęs gintarą. Nacionalinį Lietuvos akmenį rinko: Lietuvos geologų sąjungos XXV suvažiavimo dalyviai, Geologų dienos šventės dalyviai ir Lietuvos geologų sąjungos svetainės www.lgeos.lt lankytojai.

Kai kurie akmenys yra laikomi nacionaliniais akmenimis vien dėl jų pavadinimų, nors oficialiai tokiais nėra paskelbti. Pavyzdžiui, Tanzanija – tanzanitas, Bolivija – bolivianitas.Šalims, kurios turtingos įvairiomis uolienomis ir mineralais, sunku apsispręsti dėl nacionalinio akmens vardo suteikimo. Todėl tokiose šalyse kaip Kanada, JAV atskira provincija ar valstija turi savo akmenį. Kartais valstybės išsirenka ne tik bendrą nacionalinį akmenį, o nacionalinę uolieną ir nacionalinį mineralą.
Kai kurie mineralai ir uolienos yra išrinkti ne vienos, o kelių valstybių nacionaliniu akmeniu.

Šiuo metu esame paruošę ir mūsų muziejuje, mineralų salėje, pristatome nedidelę nacionalinių akmenų dalį.

Pasidairyti kviečiame visas 7 dienas per savaitę, pagal mūsų darbo laiko grafiką.

 

 

Skip to content