Menu Close

“Vėl sukasi Mosėdžio vandens malūno ratas”

Mosėdyje Europos paveldo dienoms skirtas renginys “Vėl sukasi Mosėdžio vandens malūno ratas” buvo mūsų muziejui labai svarbus. Pirmiausia dėl to, kad šiais metais Mosėdžio vandens malūnui sukako 230 metų. Ta proga restauruotas vandens ratas, kuris nuo šio renginio vėl sukasi ir džiugina praeivius ne tik vaizdu, bet ir garsu. Taip pat atidaryta paroda “Senas ir naujas”, kurią ir po Europos paveldo dienų galima aplankyti Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus mineralų salėje. 20 skirtingų nuotraukų iš skirtingų laikotarpių atskleidžia ne tik pastato fasado pokyčius, bet ir jo paskirties pasikeitimus bei visos malūną supančio aplinkos pokyčius. Paroda pristatyta muziejaus edukacinėje salėje, kurios centre yra išlikusi vandens malūno įranga. Kad akmeninės sienos taptų lengvesnės akiai, salės dekorui pasirinktos stiklinės kolbos su smėliu, kriauklėmis ir pamerktais meldais.
Renginį pradėjo muziejaus direktorė Gintarė Sakalauskienė. Apsilankė Skuodo rajono meras Petras Pušinskas, Mosėdžio miestelio seniūnė Jolanta Ažondenienė, muziejaus įkūrėjo Vaclovo Into dukra Danutė Intaitė, kitų Mosėdžio miestelio įstaigų atstovai bei pavieniai lankytojai. Europos paveldo dienų atributika papuošėme mūsų malūno fasadą, pakabinome  vėliavą, o muziejaus lankytojams dalinome kitą atributiką su paveldo dienų simboliais.
Žinoma, tokia ypatinga proga buvo ir šventinis tortas, kurio viršuje gražiai įsirangė net trys žvakutės – 230.
Renginio programos sumanytoja, parodos rengėja ir koordinatorė – Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus vyr. specialistė Laura Ūselytė.
Skip to content