Dalyvavome konferencijoje “Želdynų formavimo tendencijos XXI a. pradžioje: tarp mados ir darnos”

2022-10-28
311611888_634927398220214_4960768771804808228_n-1200x1697.jpg

Spalio 27 d. dalyvavome labai įdomioje Klaipėdos universiteto Botanikos sodo organizuotoje konferencijoje „Želdynų formavimo tendencijos XXI amžiaus pradžioje: tarp mados ir darnos“. Konferencijos metu praplėtėme žinias apie pasaulines želdynų formavimo tendencijas ir įtaką Lietuvos kultūriniam kraštovaizdžiui. Įdomių ir įgyvendinamų idėjų pasisėmėme paklausę apie „suolo pastatymo psichologiją“, kur vienas iš pavyzdžių buvo lengvas priėjimas prie gamtos telkinių, kad net būtų galima įmerkti kojas. Informatyvus pranešimas buvo apie augalų parinkimą pagal klimato sąlygas, sužinojome praktinių patarimų inovatyvių želdinių kūrime ir išsamiau susipažinome su itin aktualia šių dienų problema – „žaliosiomis dykumomis“, dėl kurių nyksta bioįvairovė. Siekiant ją išlaikyti, rekomenduojama savo darželiuose, parkuose sodinti kuo daugiau medingųjų augalų, kurie išskiria cukringus skysčius, kuriuos gali rinkti bitės ir paversti medumi. Keli tokių augalų pavyzdžiai: šilokai, rykštenė, notrelė, plukė, plautė, vėdrynas, rusmenė, levanda, rudbekija, vaistutis. Esame dėkingi Klaipėdos universiteto Botanikos sodo kolektyvui už organizuotą konferenciją, buvo labai įdomu ir naudinga.

El.p. administratore@akmenumuziejus.lt

© 2022 m. Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus. Visos teisės saugomos.

Translate »
Pakeisti teksto dydį