Kuriama ir atnaujinama Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus infrastruktūra

2019-04-26
58542924_292592104959129_9072417585806442496_n.jpg

Projektas “Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus infrastruktūros, skirtos visuomenės informavimui ir švietimui, sukūrimas ir atnaujinimas” eina į pabaigą.

Projektu siekiama padidinti Respublikinio V. Into akmenų muziejaus lankomumą, pagerinant teikiamų paslaugų kokybę. Projekto tikslinė grupė – įvairaus amžiaus vietiniai ir užsienio turistai. Tiek vietiniams, tiek užsienio turistams svarbu, kad informacija būtų įdomi, įdomiai pateikiama. Turistams ne mažiau svarbu patogi ir informatyvi muziejaus Akmenų parko infrastruktūra. Kadangi tikslines grupes sudaro tiek vaikai, tiek jauni žmonės, tiek pagyvenę, neįgalūs asmenys, parko infrastruktūra turi atitikti visų jų poreikius: užimtumas vaikams, paaugliams, patogu ir seniems, ir neįgaliems, patrauklu jauniems. Susisiekimo komunikacijos turi būti patogios visais metų laikais. Kadangi ne mažą dalį turistų sudaro užsienio turistai, tai informacinė infrastruktūra turi būti pritaikyta įvairiomis kalbomis (lietuvių, anglų, rusų, vokiečių) kalbantiems asmenims.

Todėl šiuo metu yra kuriama ir atnaujinama muziejaus lauko ekspozicijos-parko infrastruktūra, orientuota į visuomenės informavimą ir švietimą, atitinkanti įvairių grupių turistų poreikius. Jau sutvarkyti takai, laiptai, įrengta drenažo sistema, įrengiami trūkstami informaciniai stendai, žymekliai, šiukšlinės, suoliukai, pėsčiųjų tilteliai, atraminės sienutės, apžvalgos aikštelė, apžvalgos takas-tiktas, saulės labirintas ir pentagrama, vaikų žaidimo aikštelė, baigiamas įrengti apšvietimas ir vaizdo stebėjimo sistema. Dar bus, rekonstruoti akmeniniai laiptai, vyks apželdinimo darbai.

© 2019 m. Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus. Visos teisės saugomos.