Menu Close

Žuvienę ragauk, į Mosėdį keliauk

Rugsėjo 2 d. Rusnėje vyko 15 -tasis Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas. Šiais metais su komanda “Ant akmenų, tarp akmenų” dalyvavome antrą kartą.
Rusnės saloje atsidavusiai pristatėme savo muziejų, Mosėdį ir visą Skuodo rajono kraštą, išvirėme labai daug pagyrų sulaukusią žuvies sriubą, pasilabinome su senais draugais bei susiradome naujų.
 
Šiemet renginyje dalyvavo rekordiškai daug, net 77  komandos ir nors grįžome be pirmų vietų apdovanojimų, buvome ne mažiau laimingi nei praėjusiais metais, kai turėjome aukščiausią įvertinimą. Bet nepastebėti nelikome, buvome apdovanoti specialiu prizu – didele pipirine, matyt skirti prizą įkvėpė mūsų imbierais gardinta žuvies sriuba.
 
Nepaisant to, ne apdovanojimai ir pripažinimai Mosėdžio komandą įkvepia, o atsidavimas savo kraštui ir gilus komandos narių suvokimas, kad apie Mosėdį turi žinoti kiekvienas ne tik Klaipėdos regiono gyventojas, bet daug daugiau nei visos Lietuvos žmonės. Nes jis vertas būti žinomas ir lankomas.
 
Komandoje  „Ant akmenų, tarp akmenų” mūsų muziejų atstovavo muziejaus direktorė Gintarė Sakalauskienė ir edukologė Laura Ūselytė. Kartu su jomis buvo viso to iniciatorė, asociacijos “Aukime” atstovė Jolanta Ažondenienė su vyru Dariumi Ažondeniu, komandos vyr. šefė, Vaclovo Into sodybos atstovė – Danutė Intaitė, komandos vadovė, asociacijos “Aukime” pirmininkė – Zita Deimontienė, atsidavusi UAB „Deltrian” atstovė Neringa Šilgalienė su vyru Egidijumi Šilgaliu, kūrybingoji Mosėdžio vaikų lopšelio-darželio direktorė Daiva Mažrimienė su vyru Robertu Mažrimu, autentiškieji Benas Šimkus su Irma Šaltytė-Šimkienė iš Kuršių genties istorijos muziejus, unikaliais dirbiniais puošė mūsų teritoriją kalvis Audrius Kasparas, o smagia, šokti kviečiančia muzika visus linksmino Šauklių kaimo kapela “Kadagys”. Dėkojame Skuodo rajono savivaldybės merui Stasys Gutautas už palaikymą ir mūsų komandos pastiprinimą savo būvimu.
Taip pat esame dėkingi Skuodo rajono savivaldybės administracijai už transporto paslaugą ir Mosėdžio miestelio seniūnijai už prisidėjimą inventoriumi. 
 
 
Skip to content