Menu Close

Virtuali paroda

Akmenų muziejaus įkūrėjas Vaclovas Intas teigė, kad vanduo, žemė, oras, medžiai, akmuo yra tarsi viena gamtos harmonija.

Jo pastebėjimu, akmenį labai stipriai gali veikti klimato sąlygos, oras, gamtos apsuptis. Ne išimtis, ant akmenų atsirandančios įvarios rūšies kerpės. Muziejaus įkūrėjui parūpo surinkti kiek įmanoma daugiau įvairių rūšių kerpių, augančių ant akmenų ir ne tik, ir tą įvairovę parodyti turistams.

Kerpės yra sudėtingos kilmės organizmai, todėl pačiu paprasčiausiu atveju susideda iš vienos rūšies grybo ir vienos rūšies dumblio. Kerpės būna lapiškosios, krūmiškosios ir žiauberiškosios. Jos auga ant medžių kamienų ir šakų, ant akmenų, ant žemės ar net ant eglių spyglių, senų tvorų, ant granito ir betono, netgi rasime kopose ant smėlio.

Kerpės būna gyvybingos ištisus metus, tačiau nemėgsta oro taršos, todėl miestuose jų mažai arba visai nepamatysime. O kertant miškus įvairių rūšių kerpės išnyksta, todėl kai kurias rūšis galime prisiminti tik iš senų rinkinių.

Virtualią parodą sudaro 10 vnt. atrinktų kerpių, kurias surinko pats gydytojas, muziejaus įkūrėjas Vaclovas Intas Mosėdžio miestelyje ir jo apylinkėse.

 

 

 

 

 

 

Skip to content